17.04.2012

Cyrk pod SpodkiemW Katowicach artystka Olek oblykła koparki w kolorową włóczkę. Jest Spodek w tle, są lokalne media, wszyscy się cieszą i klaszczą w dłonie, a ja pytam PO CO NAM TO? To ma być Street Art? To sztucznie napompowana akcja. Media wołają: „Chodźcie wszyscy pod Spodek, zobaczyć koparki ubrane w sweterki” i ludzie biegną, na fejsie wpisują: "Super, wreszcie jest kolorowo” To jest PLASTIKOWE i FESTYNOWE! Plac pod Spodkiem, nie jest naturalnym środowiskiem koparek. Płacimy za ich wynajem, płacimy za włóczki, za zwyżkę, za artystkę! Co mamy w zamian? Jak długo będzie to tam stało?  Kilka fotek.

Akcję komentuje też UNIWERSAL HATING  - polecam!

Agata Olek Oleksiak - knit graffiti (guerilla knitting)
Katowice Street Art Festiwal 2

7 komentarzy:

 1. jak to co mamy? sztuke w miescie!

  OdpowiedzUsuń
 2. po to by powstało coś innego,wiele ludzi brało w tym udział, był to wolontariat, wiec trzeba docenić "sztukę dla sztuki", bo niosło to za sobą samozaparcie i trud, gdyż roboty ręczne nie należa do łatwych, a przy tym zabierają wiele czasu. nie każdemu może sie to podobać, ale to street art

  OdpowiedzUsuń
 3. @ morawska.patrzy
  street art był zimą, kiedy sanki były przypięte do słupa. idziesz szarym miastem i nagle DUP! kolorowe sanki !! znienacka z zaskoczenia:) a to jest CYRK! DISCO POLO STREET art dla Polonii.

  OdpowiedzUsuń
 4. zgadzam się, to cyrk! mogła np. barierki na rondzie ubrać, cokolwiek, co zostało by w mieście - wzbogaciło je! ciekaw jestem, jak długo będzie to tam stało.

  sz

  OdpowiedzUsuń
 5. a ja się cieszę, że w mieście jest dyskusja (: wreszcie!

  OdpowiedzUsuń
 6. wydaje mi sie to jest gorsze:
  http://www.facebook.com/media/set/?set=a.388495314524788.94035.375943452446641&type=1

  yo

  OdpowiedzUsuń
 7. Dyskusja jest Ok ale komentarze Pani UlKING są żenujące...proponuje nie wypisywać takich oskarżeń a raczej bardziej zagłębić się w temat, za czyje to pieniądze zostało to zrealizowane ? byłem wczoraj pod spodkiem i widziałem masę ludzi bardzo pozytywnie odbierających prace OLEK...tego typu komentowanie tego co dzieje się w mieście jest głupie...To jest instalacja nie mural. Katowice są akurat w centrum przebudowy i koparki i dźwigi są akurat na każdym kroku w ścisłym centrum...ULKING twoje posty na twoim własnym forum są totalnie bez przemyślenia...zacznij pisać coś z sensem albo w ogóle tego nie rób !!!

  OdpowiedzUsuń